Grupa VI – Słoneczka

Wrzesień 30, 2019

Grupa VI – SŁONECZKA

Jesteśmy jedną z najstarszych grup w przedszkolu. Dzień rozpoczynamy od wspólnej zabawy w wybranych kącikach tematycznych. Bardzo chętnie konstruujemy niezwykłe budowle, bawimy się lalkami, samochodami. Wielu z nas poranny czas spędza w kąciku gier i układanek.

Oprócz zabaw i zajęć rozwijających nasze zainteresowania dużo czasu poświęcamy przygotowaniom do przyszłych obowiązków zadań szkolnych.

Zaraz po śniadaniu zabieramy się do intensywnej pracy. Pani Ania i pani Anetka organizują dla nas zajęcia dydaktyczne na których kształcimy swoje umiejętności językowe, matematyczne, przyrodnicze. Rozwijamy zdolności muzyczne i plastyczne oraz sprawność fizyczną. Jak przystało na najstarszych przedszkolaków opiekujemy się młodszymi kolegami i koleżankami np. w czasie zabaw w ogrodzie przedszkolnym. .

Po zabawie wracamy na obiad. Pani Sylwia dba o to aby wszystkie dzieci zjadały przygotowane posiłki. Po posiłku zwykle odpoczywamy, słuchając bajek, opowiadań czytanych przez nasze panie i chętnych rodziców. A gdy odpoczniemy utrwalamy sobie wszystko to, czego nauczyliśmy się przed obiadem. Gdy zjemy podwieczorek mamy czas na zabawy dowolne w kącikach zainteresowań. Nigdy nie brakuje nam ochoty do nauki przez zabawę. Zależy nam na bardzo dobry przygotowaniu do nauki w szkole.

Rok szkolny dopiero się zaczął i wiele jeszcze przed nami. Życzmy wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom samych radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

 

Tagi: