DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Wrzesień 20, 2021

Dzień Przedszkolaka

20 września w całej Polsce obchodzimy Światowy Dzień Przedszkolaka. Jest to bardzo ważna data dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu dzieci spędzają czas na wspólnej , radosnej zabawie. Wspaniałej zabawy nie mogło również zabraknąć w naszym przedszkolu. Było wszystko to, co uwielbiają wszystkie przedszkolaki: taniec, śpiew, kolorowe balony, tory przeszkód, a także słodkie małe, co nieco. W tym wyjątkowym dniu uśmiechy nie znikały z twarzy naszych milusińskich.

Przedszkolaki w swoich grupach otrzymały Medale Wspaniałego Przedszkolaka oraz dyplomy. W grupach odbyły się dyskusje, rozmowy z dziećmi na temat „ Jaki powinien być Super Przedszkolak”? W poszczególnych grupach wiele się działo. Dzieci wzięły udział w specjalnym torze przeszkód przygotowanym przez Panie, uczestniczyły w quizach oraz konkurencjach: dziewczynki kontra chłopaki. Były również zabawy ruchowe , w których nie zabrakło kolorowych balonów oraz zabawy ruchowe z chustą animacyjną i kolorowymi piłeczkami. Dzieci wykonały prace plastyczną pt: „Jestem Przedszkolakiem” według własnego pomysłu i z wykorzystaniem dowolnej, wybranej przez siebie techniki plastycznej Największym hitem okazała się dyskoteka, na której można było zaszaleć w rytmie największych hitów. Na sam koniec wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki, które mogły zabrać ze sobą do domu. W każdej grupie zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

Pani Dyrektor i Wicedyrektor złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia nieustającej i wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Idąc za słowami Janusza Korczaka „ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10